JSOFT
antdizayncar@gmail.com

HİZMETLERİMİZ

Araçlarınıza değer katarak, konfor sağlamaya devam ediyoruz.

Taban Kaplama

Antalya oto vip dizayn
Antalya oto vip dizayn
Antalya oto vip dizayn
Taban döşemesi yada zemin döşemesi, her aracın alt kısmında bulunan kaplamadır. Taban döşemesi aracın ister istemez en çok kullanılan bölgesidir. Yağmurlu veya karlı günlerde ayakkabılarımızdan sızan suyu, yazları ise aracın içindeki nem vb. durumlara sürekli olarak maruz kalır.

Araç içindeki toz toprağın biriktiği, kimi zaman ufak tefek taş ve her türden olabilecek yabancı malzemenin üzerine düştüğü yada döküldüğü bir döşeme çeşididir. Bu nedenle taban döşemeleri uzun zamanda yıpranmaya sebep olur. Araç döşemesinin bir amacı vardır, herhangi bir cisim aracın zeminine zarar vermeden, olabildiğince döşeme üzerinde kalarak, araç taban kaportasına direkt temas etmesini engellemeye çalışmaktır.

Taban döşemesi yapımında, dayanıklı olması nedeni ile genellikle muşamba kullanılır. Muşamba işlenmesi ve şekillendirilmesi oldukça zor bir malzemedir. Muşamba, uzun süreli kullanımlar için piyasada bulunan en ideal malzemedir. Firmamızda muşamba çeşitleri mevcuttur.

Genellikle gri ve tonlarında renkler kullanılırken, desen olarak paralı muşamba ve bal küpü desenli muşamba tercih edilir. Para desenli muşambanın temizliği daha kolay olmaktadır. Gri tonlarının seçilme sebebi ise olabildiğince toz ve kir götürebilecek bir renk olmasıdır. Taban döşemelerinin belirli zamanlarla temizlenmesi kullanım süresini uzatacaktır. Fırça, süpürge ve nemli bir bez yardımı ile kolayca temizliği mümkündür.